Blog založen 11. července 2013

Když chceš něco udělat, udělej to hned!

Kniha Stínů

27. února 2018 v 20:49 |  Na Cestě
Kniha Stínů, Magický deník, Grimoár, či jak chcete tomuto zápisníku-deníku říkat, je vlastně deník. Jedinec (čaroděj, pohan, wiccan, magik) si do něj zapisuje vše, co ho napadne a přijde mu důležité (nebo mu to nepřijde momentálně důležité, ale stejně si to zapíše), co ho zaujme, s čím chce dále pracovat, v jaké oblasti chce pokročit. Říká se (alespoň jsem následující informaci již několikrát z úst různých čarodějnic slyšela), že k praktikování magie nebo čarodějnictví nebo zkrátka čehokoliv, co praktikuje, potřebujete jen sami sebe a nějaký zápisník (a samozřejmě něco, čím budete psát).

Do Knihy Stínů není třeba slepě opisovat informace najděné na internetu nebo v knihách, které vám někdo doporučil, protože jemu/jí připadaly užitečné. Zdá se mi totiž, že ať na internetu, tak v tištěných knihách (a zejména v těch) se informace neustále opakují a nudí mě. A pokud jste neustálým opakováním a pokusem o naprogramování těmito informacemi také tak znudění, tak si zkrátka pořiďte sešit, zajděte si ven, nebo si vyvětrejte, najděte si něco o tom, co vás momentálně zajímá, přečtěte si o tom a popřemýšlejte, třeba si něco poznamenejte.


Takže není třeba do Knihy Stínů psát průběhy sabatových rituálů, které nikdy neprovedete; ani postupy kouzel, které se vám zdají pochybné; ani texty písní, ke kterým po měsíci nenajdete žádnou vazbu a ani nebudete vědět, proč jste si je vůbec poznamenali. Ke všemu se snažte dodat něco ze sebe, svůj názor, pohled na věc, k textu písně například proč vás zaujala, přidejte osobní příběh nebo popište pocit, který ve vás vzbuzuje.

Ovšemže vaše Kniha může obsahovat tajemné formule, korespondence ke každému listu a kameni a čemukoliv dalšímu, mohou kolem ní být prováděny honosné rituály, můžete si ji vystavit na podstavci doma na půdě, můžete si do ní psát vymyšlenosti a nesmyslnosti. Je to vaše kniha, váš sešit, vaše portfolio. Na materiálu nezáleží, dokud vám vyhovuje. Zvolte si formát, linkování (nebo bez linek), počet stran. Nebo prostě zajděte do papírnictví a kupte první poznámkový blok, který se vám zalíbí a bude vám na psaní poznámek vyhovovat.

Má Kniha Stínů je vlastně deník. Tak já vnímám Knihu Stínů. Deník, slepený z několika linkovaných sešitů, které jsem našla doma. Není to okázalé, nejspíš by to do další generace nemělo smysl předávat. Ale je to mnou vyrobené a mně to dělá radost. A navíc jsem schopna do toho psát. Čím obyčejnější formát, papír atd., tím snáze se mi do toho píše. A je jedno, jakým stylem písma to je napsané. Píšu asi šesti styly písma, od náklonu doleva, přes devadesáti stupňové, po s náklonem doprava (kurziva), psacím i tiskacím (to dohromady dává šest stylů, i když jich možná bude i víc), a někdy mám chuť psát kurzivou, jindy se sklonem doleva. Je to úplně jedno. Každý den máme jinou náladu, což by se mělo odrážet v našem písmu a v naší Knize. Esence přítomnosti na papír vložená vlastní rukou. Krása!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama