Blog založen 11. července 2013

Když chceš něco udělat, udělej to hned!

PPCZ 19 Nahota při rituálu

11. ledna 2018 v 10:55 | K. |  Projekt Pohanský pohled

DOTAZ
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, co si myslíte o provádění magie nazí. Někde jsem i četla, že nahota umocňuje energii a prožitek rituálů, máte s tím nějaké zkušenosti? Ptám se, protože my máme takový malý coven (3 holky), a už dlouho přemýšlíme právě o takovém rituálu, ale nemůžeme se k tomu kvůli stydlivosti odhodlat.
Klidně si tuhle otázku upravte podle sebe. Předem děkuji za Vaše názory.

MÁ ODPOVĚĎ
Mám za to, že nahota do rituálu přinese určitou větší intenzitu a snad i přirozenost. Samozřejmě ne nutně. Ale nahota je nám přirozená, i když se oblékáme a zahalujeme. A dalo by se i říci, že umocní energii a určitě prožitek z rituálu bude něco, co si zapamatujete. Definitivně to bude jiné, než kdybyste byla oblečená, že ano. :-)

Pokud se před sebou navzájem stydíte, nechci přímo říci, že by to nemělo smysl, stud může opadnout (zvláště s pomocí alkoholu), ale pokud by se tak nestalo, asi by to pro Vás, vlastně pro vás všechny nebyl příjemný zážitek. Ale jestli něco takového chcete vyzkoušet, můžete se postupně osmělovat - třeba všechny udělat rituál v plavkách, nebo nahé ve vodě (přece jen voda působí, že tělo alespoň částečně zakrývá a nahota není tolik patrná).


Pro umocnění energie při rituálu mě napadla ještě jedna věc: počasí. To umocní či změní energii úplně samo a není třeba se svlékat, jen počkat na to správné počasí. Ale to je trochu mimo téma.

Nahotu při rituálu jsem zažila jednou (o Beltainu 2017) a byla to legrace. Byli jsme tam muži i ženy, tančili (nedá se to úplně tak popsat, ale něco jako tanec to bylo) jsme kolem (kolem to taky moc nebylo, spíše na místě, což mi přišlo trochu směšné) ohně, pronášeli přání a přípitky.

Ještě bych dodala, že Vás nikdo nemůže nutit, abyste se k nějakému rituálu svlékla proti své vůli. Stejně tak to bylo i o Beltainu 2017, kdy ti, kteří se případně nechtěli svléci, měli odejít dále od ohně, aby neočumovali a foťáky a mobily taky nikdo ne(s)měl vytahovat. Ale byla tam super parta, takže žádné úchylárny právě popsaného typu nenastaly.

Své typy jsme předala, takže záleží na Vás, jak se rozhodnete. Nahý rituál je určitě zážitek, na který se vlastně předem moc nedá připravit, ale když vše vyjde a je příjemná atmosféra a super parta, pak je ten zážitek i úžasný. (A pokud se rozhodnete to provést, doporučuji si někam zapsat pocity, prožitky a zkušenosti z té chvíle.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama