Blog založen 11. července 2013

Když chceš něco udělat, udělej to hned!

Leden 2018

PPCZ 19 Nahota při rituálu

11. ledna 2018 v 10:55 | K. |  Projekt Pohanský pohled

DOTAZ
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, co si myslíte o provádění magie nazí. Někde jsem i četla, že nahota umocňuje energii a prožitek rituálů, máte s tím nějaké zkušenosti? Ptám se, protože my máme takový malý coven (3 holky), a už dlouho přemýšlíme právě o takovém rituálu, ale nemůžeme se k tomu kvůli stydlivosti odhodlat.
Klidně si tuhle otázku upravte podle sebe. Předem děkuji za Vaše názory.

MÁ ODPOVĚĎ
Mám za to, že nahota do rituálu přinese určitou větší intenzitu a snad i přirozenost. Samozřejmě ne nutně. Ale nahota je nám přirozená, i když se oblékáme a zahalujeme. A dalo by se i říci, že umocní energii a určitě prožitek z rituálu bude něco, co si zapamatujete. Definitivně to bude jiné, než kdybyste byla oblečená, že ano. :-)

Pokud se před sebou navzájem stydíte, nechci přímo říci, že by to nemělo smysl, stud může opadnout (zvláště s pomocí alkoholu), ale pokud by se tak nestalo, asi by to pro Vás, vlastně pro vás všechny nebyl příjemný zážitek. Ale jestli něco takového chcete vyzkoušet, můžete se postupně osmělovat - třeba všechny udělat rituál v plavkách, nebo nahé ve vodě (přece jen voda působí, že tělo alespoň částečně zakrývá a nahota není tolik patrná).