Blog založen 11. července 2013

Když chceš něco udělat, udělej to hned!

PPCZ 17 "Nerozená" čarodějnice

23. listopadu 2017 v 10:32 | K. |  Projekt Pohanský pohled

DOTAZ
Ahoj, zajímal by mě Tvůj názor. Jak vnímáš rozdíl mezi jedincem, který se začal zajímat o čarodějnictví a magii bez nějakého bližšího impulsu a osobou, která má k něčemu takovému, třeba i šamanismu, vazbu tak nějak od narození, ať už intuitivně nebo skrze rodinné vazby? Je v tom nějaký výrazný rozdíl, třeba skrze duchovní síly?

MÁ ODPOVĚĎ
Upřímně; k čarodějnictví, magii, ale celkově k čemukoliv musí nejprve přijít nějaký impuls či jiskra zájmu, protože jen tak z ničeho nic ani náhodou se to nestane. Ale rozumím, jak byla otázka myšlena.

Pokud (ne)vím, mohla bych být první z naší rodiny, která se vydala čarodějnickou cestou a zároveň se za čarodějnici považuje, takže kráčím čarodějnictvím vědomě. Samozřejmě mamka má zahrádku, zajímá se o bylinky a má ráda svíčky všeho druhu (hlavně když to jde zapálit), nějakou dobu je i vyráběla, sice nijak ve velkém, ale musím se to od ní naučit, protože máme doma plno použitelného vosku. Taťka mě podporoval a povídal si se mnou o mytologii zejména egyptské, protože sám byl Egyptem zaujat a jednou před lety se tam byl rekreačně potápět. Rovněž se u nás pěstuje zájem a péče o stromy a zvířata, neboť na vesnici se bez toho není možno obejít.


Oproti tomu má kamarádka (z téže vesnice) má v rodině minimálně dvě generace tarotových vykladačů (její babička, děda, mamka). Možná to bude jejími částečně cikánskými předky, alespoň co si pamatuji, že mi řekla. Co ale dělá dnes, jestli se magii, kartám a dalšímu věnuje, to přesně nevím. Neptala jsem se.

Duchovní síly bych sem vůbec netahala. Podle mého názoru závisí cesta čarodějnictvím čistě na zájmu jedince. Když mě zajímá kreslení, budu kreslit. Když mě zajímá a baví tanec, budu tančit. A když mě zajímá čarodějnictví (a magie), najdu si, co to je, jak to funguje atd. To, jestli se člověk narodil do čarodějnické rodiny, nebo se do ní nenarodil, nehraje roli právě kvůli zájmu. Mohl se narodit mezi čarodějnice, ale může se stát, čím chce; a třeba zrovna čarodějnicí být nechce. Rovněž někdo (a snad je to častější), kdo se narodí do křesťanské rodiny, se může stát čarodějnicí. To také neznamená, že nepřestane být křesťanem, pokud mu to v tomto směru vyhovuje.

Já sama nemám žádné super schopnosti, kterými se mnohé čarodějnice chlubí (což netvrdím, že je špatně, protože příběhy s nimi spojené bývají často velice zajímavé a mohou obohatit i posluchače), jako že bych viděla duchy, šedé siluety, astrálně cestovala od narození, byla velice citlivá na nějaké vibrace, kterým ani moc nerozumím (jediné vibrace, které znám, vydává můj mobil, když mi někdo volá). Jediné, co zvládnu, je poznat lidi s vyšším a nižším sebevědomím, případně ty, co jsou něco mezi a z nichž mám většinou smíšené pocity. Ale pocity z lidí a odhadnout lidi umí více jedinců, na to nepotřebují být čarodějnicemi, stačí se stát např. psychologem, a snad ani to ne. A taky občas najdu nějakou minci nebo čtyřlístek, což většina lidí kolem mě naprosto nechápe. To jsou veškeré mé special abilities.

Napadá mě, že se může stát, že pokud je někdo jako čarodějnice vychováván, možná tolik nepadne za oběť filmovým čarodějnicím, které mrknutím oka mění své nepřátele v kámen nebo různou zvěř, které gesty (bez soustředění) manipulují s předměty nebo zastavují čas. Zatímco ti, kteří se k magii a čarodějnictví dostanou často právě touto cestou, mohou na začátku nabýt mylného dojmu, že úplně vše je možné. A je možné, že je to možné. Ale o tom podle mě čarodějnictví není. Nejde o to zastavovat čas, když jdeme pozdě na autobus, na schůzku, do školy. Nejde o to pomocí telekineze vyhodit někoho, kdo nás naštve, z okna nebo ho vyvěsit za uši do průvanu. Jde o metafory, symboly, vnímání života a hlavně o snesitelnější život se sebou samým.

Ale abych se vrátila ku zodpovězení otázky. Nemyslím si, že je mezi od-narození-nemagickými jedinci a jedinci tzv. od-narození-předurčenými-k-magickým-kejklům nějaký zásadní rozdíl. Roli zde hraje možnost volby, kterou ovlivňuje zájem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama