Blog založen 11. července 2013

Když chceš něco udělat, udělej to hned!

Srpen 2017

PPCZ 11 Otázka důvěry

31. srpna 2017 v 20:19 | K. |  Projekt Pohanský pohled

DOTAZ
Moje kamarádka má ducha ve sklepení. Jak jí pomoci? Mohu jí ukázat Knihu Stínů? Mohu jí důvěřovat?

MÁ ODPOVĚĎ
Budu se věnovat nikoliv duchovi ve sklepě (či sklepení), ale části ohledně důvěry, protože co se duchů týče, nemám ještě zcela stanovené hranice a kdykoliv slyším nebo si přečtu, že někde něco lítá a straší, nejraději bych odpověděla, že to daný člověk nemá v hlavě v pořádku (což je hrubé, i když ne zcela nemístné). Navíc jsem ještě se skutečným duchem (duchem cizí osoby kdysi žijící, případně duchem jiné entity) neměla to (ne)potěšení se setkat a moc po tom ani netoužím.

PPCZ 10 Rivalita mezi božstvy?

20. srpna 2017 v 20:03 | K. |  Projekt Pohanský pohled

DOTAZ
Dobrý deň, mám jednu otázku. Pri uctievaní germánskeho aj slovanského panteónu, Thora a Peruna, keďže aj bohovia sú žiarliví, čomu sa vyvarovať, alebo nejaké rady ako si udržať pri sebe náklonnosť oboch panteónov? Chodím na bojové športy a dnes sa mi pri samostatnom tréningu stal úraz na jednej nohe sečná rana zo skla (zašívané) a na druhej nohe zlomenina palca. Cítim, že stojí za tým práve uctievanie Thora a Peruna zároveň.
Bol by som rád, keby túto tému uctievania oboch panteónov nejako rozviniete aj vo videách, poprípade, ako som písal, ako si získať náklonnosť oboch panteónov. Viem, že je lepšie zameriavať sa len na jeden.

Ve vědění je síla

12. srpna 2017 v 23:31 | K. |  Na Cestě
Vždy jsem si myslela, že citát Ve vědění je síla představuje sílu znalosti, kdy protože jsme obeznámeni se světem a událostmi kolem sebe, máme znalosti ohledně nespočtu věcí a dějů, zkrátka jsme extrémně znalí a informovaní, dává nám to sílu. Postupem času se ale začalo ukazovat, že čím víc toho vím, tím silněji si uvědomuji, že vlastně ve skutečnosti nevím vůbec nic. Znalosti, které jsem považovala za klíčové, i to, jak jsem si tento citát vykládala, byly povrchní.

K tomuto poznání mne přivedla jedna část videa od Kelly-Ann Maddox, které uvedu na konec článku. Už ani přesně nevím, co přesně mne k tomu vedlo, ale určitě znáte pocit, kdy vám náhle něco sepne v mysli a vy si řeknete: "Jo, takhle přesně to je. Proč jsem si toho nevšiml dřív? Vždyť to celou dobu vím. (příp. Proto mi to nesedí, proto mi to nefungovalo.)" Prostě přijdete na to, proč!

77 questions - 74-77 otázky

9. srpna 2017 v 13:05 | K. |  77 čarodějnických otázek
74. Znáte nějaké čarodějnické aplikace (mimo měsíční fáze)?
Neznám.

75. Co magického nejraději studujete?
Ráda se hrabu v symbolice zvířat (ještě stále), vzdělávám se v oblasti stínové práce a ze všeho nejraději vytvářím své vlastní názory a úvahy, které většinou nejdou ruku v ruce s tím, co následují ostatní čarodějové a mágové.

76. Mimo YT a FB komunitu, máte mnoho čarodějnických přátel?
Jedna kamarádka pracovala s tarotem, jak je na tom teď, nevím. Další přítelkyně-kamarádka fušuje to čarodějnické oblasti. Takže ne, nemám mnoho čarodějnických přátel, ale mně to stačí.

77. Máte pocit, že božstva, s nimiž pracujeme, jsou silami vyšší moci a že veškeré víry a náboženství pocházejí z jediného Boha či z jediného místa?
Zastávám názor, že božstva odrážejí síly přírody a lidské pocity, s nimiž se lidé skrze božstva snažili pracovat, protože to nedokázali bez nich. Takže ano, božstva pochází z jediného místa, a sice z člověka.

77 questions - 70-73 otázky

6. srpna 2017 v 12:26 | K. |  77 čarodějnických otázek
70. Pocházíte-li z křesťanské či katolické rodiny, měli jste problém vysvětlit rodině, že nepůjdete do Pekla? Jak jste se vyrovnali s opuštěním toho, co vám bylo řečeno, že je správné?
Z katolické rodiny pocházím, ale nikomu jsem nic nevysvětlovala, protože to nemám zapotřebí. Nemám zapotřebí někomu vysvětlovat, co jsem a proč jsem se tím stala. Možná je to tím, že nejsem schopna to přesně odůvodnita možná se bojím odmítavé a nepochopivé reakcea možná je to tím, že neumím řešit problémy a řešit se je bojím; a možná je mi to prostě jedno, protože je to můj život a já se o něj s nikým hádat nechci a vlastně ani nepotřebuji.
Nikdy jsem nepochopila princip Nebe a Pekla, takže pro mě nebylo tak těžké tohle zahodit. Větší problém jsem měla s pochopením, že když jsem se v tu chvíli nadobro odklonila od toho mocného a ochranářského Boha, budou se o mě pokoušet démoni, Satan mě bude chtít uchvátit - zkrátka mne ovládly tyto křesťanské stereotypy, které mají za úkol částečně zamezit křesťanům odvrátit se od Boha, protože pak je nebude mít kdo ochraňovat.
Bylo třeba se srovnat s tím, že když nevěřím v Boha a nevěřím ani v Satana, není možné, aby mě napadlo něco, v co nevěřím, navíc zde není důvod se něčeho, co pro mne neexistuje, obávat a bát.

PPCZ 9 Čiň, co chceš, pokud neškodíš

3. srpna 2017 v 10:02 | K. |  Projekt Pohanský pohled

DOTAZ
Najvyšší zákon čarodejníckej mágie znie: "Rob, čo chceš, ak to nikomu neškodí." To okrem iného znamená, že čarodejka nesmie ovplyvňovať niečiu slobodnú vôľu, teda nevyvoláva u konkrétneho človeka lásku a podobne.
Kedy, alebo aký moment je, keď prechádza biela mágia do čiernej. Pomáham? Či môj zahmlený zrak nevidí, že som prekročila hranicu a ubližujem? Ďakujem.

MÁ ODPOVĚĎ
Možná bych na začátek měla informovat (ačkoliv to nemusí být pro odpověď tolik důležité), že já osobně se sloganem (či tedy zákonem) "Čiň, co chceš, pokud neškodíš" neřídím. To ovšem neznamená, že k dané problematice nemám co říci.

Je to docela nedávno, co jsem na toto téma slyšela výborný postřeh. Nejsem si přesně jistá, jestli to byla Samantha Valens nebo Mandi See (spíše bych sázela na Samanthu), která řekla, že záleží na bližší definici. Takže zde budu papouškovat to, co jsem z videa vyslechla a s čím souhlasím; s nějakým vlastním přídavkem, ale myšlenka pochází od jedné z výše uvedených čarodějnic a je vlastně naprosto logická.