Blog založen 11. července 2013

Když chceš něco udělat, udělej to hned!

PPCZ 3 Je čarodějnictví ovlivněno pohlavím?

11. května 2017 v 16:17 | K. |  Projekt Pohanský pohled

DOTAZ
Je čarodějnictví ovlivněno pohlavím? Jako třeba když jsem kluk, jestli se mám zajímat o něco jiného, než kdybych byl holka. Jako jestli jde každému pohlaví něco jinýho.

MÁ ODPOVĚĎ
Čarodějnictví je podle mého názoru ovlivněno jiskrou inspirace a zájmu. Je ovlivněno náladou a psychickou silou čaroděje. Roli hraje roční období. Počasí. Je-li den, či noc.

Já jsem žena, přesto má práce a studium obsahuje více mužských božstev než ženských. Některým mužům zase lépe vyhovují ženská božstva, více se s nimi ztotožňují. Ono božstva vlastně nemají pohlaví. I Manannána jsem schopna vnímat jako ženu, přestože má představovat mužské božstvo. Už samotný termín božstvo je neutrální. To božstvo.


Samozřejmě nejde pouze o božstva, ale právě na nich se dá nejlépe popsat ono genderové rozřazování, kdy co žena, to uctívačka božstev ženského pohlaví, co muž, to uctívač božstev mužského pohlaví. Což je podle mě blbost.

Obecně Vám ale nikdo nemůže nařizovat, o co se máte zajímat, či že se máte zajímat o něco jiného jen proto, že Vaše pohlaví není správné pro tuto činnost. To je nesmyslné a odporné! Cokoliv Vás zajímá, zaměřte se na to a prohlubujte své znalosti a zkušenosti v té oblasti. Když něco chcete a můžete si to dovolit, nenechte se zviklat nikým, ani vlastními pochybnostmi.

Určitě se najdou lidé, kteří Vám budou tvrdit, že protože jste muž-čaroděj, musíte se zaměřit jiným směrem, než žena-čarodějnice. Samozřejmě že pohlaví nás odlišuje, ovšem to neznamená, že existují předepsaná pravidla a rozkazy. Jako muž patrně nebudete tolik rozebírat např. menstruační cyklus, protože tohle je téma spíše pro ženy, ale opět jde o zájem, i když užitečná použitelnost hraje (v tomto případě) také svou roli.
Takže si vyberte něco, co Vás zajímá, co Vás přitahuje, vzdělávejte se a bádejte hlouběji. A když Vás to už nebude naplňovat, tak změňte oblast zaměření, vydejte se po navazující cestě. A hlavně se nenechte balamutit ostatními, že něco děláte špatně, protože jste muž. Protože i kdybyste to dělal špatně, stejně na to musíte přijít sám. A možná to špatně je jen naprosté nepochopení ze strany ostatních.

Doufám, že jsem otázku zodpověděla dostatečně zodpovědně a jasně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama