Blog založen 11. července 2013

Když chceš něco udělat, udělej to hned!

77 questions - 66-69 otázka

7. května 2017 v 16:33 | K. |  77 čarodějnických otázek
66. Jaká je vaše nejoblíbenější čarodějnická kniha?
Odpovím pro některé sobecky a předvídatelně: má vlastní tvorba = má vlastní Kniha. Žel nemám (na svůj věk) načteno tolik, kolik bych si přála, ani nemám čas číst tolik čarodějno-magického, kolik bych si přála. Ovšem veselou čarodějnickou knihou je pro mě od Mariany Green Kniha kouzel (40 tajných zaklínadel pro zlepšení tělesného i duševního zdraví ...)
S mou oblíbeností čarodějnických knih je to těžké. V každé se najde něco, s čím nesouhlasím a co mně nesedí. Proto považuji za pro sebe nejoblíbenější právě tu, kterou si mohu vytvořit, napsat, sestavit atp. sama osobně, s přesvědčením o své pravdě, můžu do ní napsat přesně to, co sedí mně, případně to zase vyškrtnout nebo si u toho poznačit, že už mi to nesedí, už mi to nedává smysl. Člověk se mění, přesto by měl být nejpyšnější právě na dílo své tvorby. Samozřejmě mnoho sebechvály smrdí, ale když se zdravě, rozumně a upřímně pochválíte za něco, co jste sami vytvořili, protože on to za vás nikdo jiný neudělá (ani nevytvoří, ani nepochválí) tak, jak na to můžete být uvědoměle a oprávněně hrdí, není na tom nic špatného.
Snad to vyznívá lehce arogantně, sobecky a egoisticky, ale většinou kdo se ptá, dostane se mu odpovědi. Je na něm, jak si ji přebere a kolik si ji pustí k tělu.


67. Máte rituál jako přípravu před rituálem / kouzlem?
Skupinové oslavy jsou zahájeny alkoholem (většinou vínem) na uvolněnější a zábavnější atmosféru, následuje samotný obřad (to slovo se mi nelíbí), poté se jí a pije.
Sama rituály slavím jednoduše, zahrnuji do něj svíci, vůni šeříku (pokud mám tu možnost) a je spíše meditačního charakteru. Dříve jsem se před rituálem i osprchovala - taková ta záměrná předrituálová koupel, řekněme. Ale rituály a oslavy provádím vesměs večer, takže se umývám mimoděk.
Co se kouzel týče, systematická kouzla jsou jako v Praze pobíhající turisté. Proběhnou, co se dá, všechno vyfotí, pak zapadnou do kavárny, čajovny, restaurace, vyhodí spoustu peněz a zážitek je ve výsledku nulový. Tzn. že plánovaná kouzla nejsou právě můj šálek mátového čaje, neboť zatím neumím na lusknutí prstu aktivovat dostatek emocí k danému kouzlu potřebných.

68. Používáte vždy vlastní kouzla, nebo kopírujete ostatní?
Podle mého názoru je dobré se nechat inspirovat. Vždy to může pouze přispět. Kdežto přesný opis a přesné provedení rituálu či kouzla, u jehož postupu vám něco úplně dobře neštymuje, případně a ještě hůř se nad daným postupem a jednotlivou či spojenou symbolikou vůbec nepozastavíte a pouze slepě plníte pokyny - to je naprosto mimo mísu a (opět dle mého názoru) to může přinésti úspěch pouze robotům.

69. Preferujete provádět kouzla / rituály venku či uvnitř?
To záleží. Venku jsou svým způsobem magičtější, protože má člověk blíže k přírodě, i když ono to blíže k přírodě je nesmyslné, protože i město je součástí přírody - tuhle součást mám ráda méně než lesy, ale součástí zůstává. Přírodu máme i u nás doma, protože my jsme součástí přírody (stejně jako ta mnohdy nezdravě zasmrádlá, přeplněná města). Když se na to dívám takhle, a vzhledem k tomu, jakou magickou atmosféru jsem si vytvořila ve svém pokoji (ten klid a volnost ve vzduchu je právě v mém pokoji velice neobvyklý, ale příjemný), je pro mě vesměs nepodstatné, zdali rituál venku nebo vevnitř. Doma je to určitý luxus, protože se v zimě člověk nemusí brodit sněhem. Na druhou stranu si ke kouzlu či spíše a častěji rituálu, a dalšímu magickému harašení, otevírám okno. Takže nakonec je to právě pět na pět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama