Blog založen 11. července 2013

Když chceš něco udělat, udělej to hned!

Květen 2017

PPCZ 3 Je čarodějnictví ovlivněno pohlavím?

11. května 2017 v 16:17 | K. |  Projekt Pohanský pohled

DOTAZ
Je čarodějnictví ovlivněno pohlavím? Jako třeba když jsem kluk, jestli se mám zajímat o něco jiného, než kdybych byl holka. Jako jestli jde každému pohlaví něco jinýho.

MÁ ODPOVĚĎ
Čarodějnictví je podle mého názoru ovlivněno jiskrou inspirace a zájmu. Je ovlivněno náladou a psychickou silou čaroděje. Roli hraje roční období. Počasí. Je-li den, či noc.

Já jsem žena, přesto má práce a studium obsahuje více mužských božstev než ženských. Některým mužům zase lépe vyhovují ženská božstva, více se s nimi ztotožňují. Ono božstva vlastně nemají pohlaví. I Manannána jsem schopna vnímat jako ženu, přestože má představovat mužské božstvo. Už samotný termín božstvo je neutrální. To božstvo.

77 questions - 66-69 otázka

7. května 2017 v 16:33 | K. |  77 čarodějnických otázek
66. Jaká je vaše nejoblíbenější čarodějnická kniha?
Odpovím pro některé sobecky a předvídatelně: má vlastní tvorba = má vlastní Kniha. Žel nemám (na svůj věk) načteno tolik, kolik bych si přála, ani nemám čas číst tolik čarodějno-magického, kolik bych si přála. Ovšem veselou čarodějnickou knihou je pro mě od Mariany Green Kniha kouzel (40 tajných zaklínadel pro zlepšení tělesného i duševního zdraví ...)
S mou oblíbeností čarodějnických knih je to těžké. V každé se najde něco, s čím nesouhlasím a co mně nesedí. Proto považuji za pro sebe nejoblíbenější právě tu, kterou si mohu vytvořit, napsat, sestavit atp. sama osobně, s přesvědčením o své pravdě, můžu do ní napsat přesně to, co sedí mně, případně to zase vyškrtnout nebo si u toho poznačit, že už mi to nesedí, už mi to nedává smysl. Člověk se mění, přesto by měl být nejpyšnější právě na dílo své tvorby. Samozřejmě mnoho sebechvály smrdí, ale když se zdravě, rozumně a upřímně pochválíte za něco, co jste sami vytvořili, protože on to za vás nikdo jiný neudělá (ani nevytvoří, ani nepochválí) tak, jak na to můžete být uvědoměle a oprávněně hrdí, není na tom nic špatného.
Snad to vyznívá lehce arogantně, sobecky a egoisticky, ale většinou kdo se ptá, dostane se mu odpovědi. Je na něm, jak si ji přebere a kolik si ji pustí k tělu.