Blog založen 11. července 2013

Když chceš něco udělat, udělej to hned!

77 questions - 62-65 otázka

30. dubna 2017 v 12:06 | K. |  77 čarodějnických otázek
62. Chtěli byste (někdy v budoucnu) vyučovat čarodějnictví?
Spíše ne. Píši články, možná budu někdy v budoucnu točit videa. I skrze to se vlastně dá učit (vyučovat). Ale přímo vyučovat jako učitel, který přijde, řekne: "Naučte se *to a to*," takto ne. Myslím, že čarodějnictví a obecně spiritualitě se nedá naučit od nikoho jiného, jedině od nás samých. Samozřejmě to zahrnuje načtení knih, případně shlédnutí mnoha stovek videí (pokud uvažujeme a náhodně neklikáme na videa, pak třeba jen deset z nich) - nebo nemusíte číst nic čarodějnického a nic nesledovat.
Historie čarodějnictví se dá dohledat v příslušných knihách, i na internetu (asi zkreslenější, záleží na tom, kde hledáte). A k čarodějnictví to patří. Ale na moderní čarodějnictví existují taková kvanta knih, která učí, jak prakticky pracovat, že si během své praxe sami uvědomíte, co vám nesedí (mě nesedí většina věcí, protože je napsali jiní a já mám očividně problém s autoritami, mně tvrdícími, jak mám co dělat - a já to spáchám jinak už z toho důvodu, abych je uvedla mimo mísu a dokázala, že ten jejich způsob není jediný možný a správný).


63. Jakou, pokud vůbec nějakou, legální bylinu používáte ke zlepšení nálady (na nálady obecně)?
Na uklidnění a lepší spánek používám meduňku (pod polštář jsem si jeden týden dala do pytlíku sušenou bazalku, což nebyl špatný nápad), na zklidnění žaludku používám mátu, na dobrý pocit a zdraví používám kopřivu. A on u mě klidný spánek, správné trávení a neplynatost a pocit, že piji něco zdravého jsou ty nejdůležitější pro dobrou náladu.

64. Jakýkoliv nedávno provedený rituál, který jste provedli?
Nedávno jsem vyráběla oghamové runy - jednoduše jsem ogham nevyryla do dřívek (chtěla jsem nasbírat jednotlivá dřívka a na ně vepsat znaky, ale to je časově náročné a snad někdy v příští přítomnosti), ale do kousků fimo hmoty, a pak jsem to upekla a mám ogham-runy. A jsem velice spokojená. Nemusí to vypadat jako rituál, ale byla to několikahodinová činnost, které jsem věnovala hodně své energie a soustředění, aby byly znaky na jedné straně a názvy stromů na druhé straně správně nakresleny a napsány, takže to za jednorázový rituál vlastně považuji.
Chtěla jsem se oghamem i pochlubit a vyfotila jsem si je, nahrála do počítače, a pak jsem tu fotku smazala. Myslím, že nikdo (zatím) nepotřebuje vidět můj ogham, protože jsem na něj pyšná, ale on chce být schovaný, neboť tak bude mít větší sílu (podle mého názoru). Takže řeknu, že je to pět aicme znaků (5x5 znaků) na kouscích hnědé fimo hmoty vypálené v troubě a schované v průhledném černém sáčku. A jsou úžasné!

65. Máte nějaké oblíbené a šťastné místo, kam se uchýlíte během meditace?
Medituji ve sprše a během toho nikam nejdu, jsem ve sprše. Žádný super svět. Spíše bych to popsala jako bdělý stav snění a přemýšlení a uklidnění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama