Blog založen 11. července 2013

Když chceš něco udělat, udělej to hned!

Březen 2017

77 questions - 27-29 otázka

29. března 2017 v 14:42 | K. |  77 čarodějnických otázek
27. Jak máte uspořádány své byliny a ingredience?
Byliny jsem si konečně uspořádala tak, aby se ke každé dalo dosáhnout a přitom bych nerozbila jinou sklenici. Nemám jich sice moc, ale i tak byl pro mě dost velký problém, kde je uskladnit. Mám je na dosah ruky pod úrovní očí, což se mi zatím osvědčilo nejlépe, na každé sklenici (různých velikostí) mám popisek (název byliny) a ... Ano, toť vše. Vonné tyčinky, sušené plátky růže a sušené bylinky v sáčcích mám pak uschované o poličku výše.

77 questions - 23-26 otázka

26. března 2017 v 12:16 | K. |  77 čarodějnických otázek
23. Váš oblíbený sabat nebo roční doba?
Patrně půjde o dobu mezi Lithou a Mabonem. Tím chci vyjádřit, že sabaty Litha, zvláště pak Lammas, a následně také Mabon jsou mi nejbližší svou pohádkovostí, bouřlivostí a následnou introspekcí.
Z nich pak mám nejraději buď Lammas nebo Mabon, Lammas pro společenský charakter a sklizeň, Mabon taktéž pro sklizeň a pro možnost vlastní tvorby a osvěžení duše. Lammas je čas tance, Mabon zase dovoluje projevit skutečné Já.

77 questions - 20-22 otázka

22. března 2017 v 11:29 | K. |  77 čarodějnických otázek
20. Pokud vůbec, jakým způsobem byste byli schopni praktikovat černou magii a přitom stále respektovat zákony wiccy?
S touto otázkou mám hned dva problémy.
1, Nerozlišuji magii na černou a bílou, bílou a černou. Pokud už ji musím nějakým způsobem rozdělit, je to pro mne stezka levé nebo pravé ruky, kdy levá by se dala považovat za černou, chaosmagickou a obecně hlubší a temnější, pravá pak by se dala považovat za bílou, wicca, new age směr a obecně světlejší a možná proto i příjemnější. Ale je to pouze pro zmatení nepřítele. Magie obecně i jinak je zkrátka jedna jediná a lidé si ji dělí, protože si dělí a strukturalizují vše, aby v tom pro ně a jejich mozečky nebyl přílišný chaos a aby měli pocit, že když tomu dali strukturu, lépe to ovládnou. Není tomu tak.

77 questions - 17-19 otázka

19. března 2017 v 11:03 | K. |  77 čarodějnických otázek
17. Jaký máte názor na vychovávání dětí v čarodějnické víře?
Dosti smíšený a rozporuplný. Na jednu stranu je dobré dát dítěti nějakou základní víru, k níž se může hlásit jako malé a později ji přece samo může změnit. Nemyslím si, že je dobré nechat dítě bez jakékoli víry, protože pak o ni třeba nebude vůbec jevit zájem. A pokud bude vychováváno třeba právě v čarodějnické víře a následně bude chtít přejít na víru, dejme tomu, křesťanskou, neviděla bych v tom žádný problém.

77 questions - 14-16 otázka

15. března 2017 v 13:24 | K. |  77 čarodějnických otázek
14. Jaká část čarodějnické praxe je vaše nejoblíbenější? (psaní kouzel, divinace, provádění rituálů atp.)
Nejraději z podobně laděných jako v příkladu uvedených mám psaní kouzel a stváření formulí.
Přesto mou zcela nejoblíbenější částí praxe je něco trošku odlišného. Je to samotný nápad, vnuknutí, které přijde z ničeho nic. Je to nadšení něco provést. A když se toto nadšení správně zpracuje a zapracují se do něj správné postupy, vzejde z něj nádherné dílo. Proto je tím mám nej právě ono nadšení do něčeho, onen nápad něco udělat.

77 questions - 10-13 otázka

12. března 2017 v 13:11 | K. |  77 čarodějnických otázek
10. Jaké zvíře, pokud nějaké, je vaším fámulem, osobním průvodcem?
Ve smyslu domácího zvířete-osobního průvodce nemám patrně žádné takové. Přestože by se možná za takového mohl označovat pavouk, ale tím si nejsem zcela jistá.
Co se spíše nehmotných a duchovních průvodců jakožto fámulů týče, pak to budou dva vlci, kteří jsou stále se mnou a na zavolání přijdou, kdykoli je potřebuji.

77 questions - 7-9 otázka

8. března 2017 v 14:46 | K. |  77 čarodějnických otázek
7. Jaká je vaše nejoblíbenější magická pomůcka?
Momentálně se jedná buď o svíci, kterou používám nejdéle ze všech možných pomůcek (až na vodu), nebo o bazalku, kterou používám k vyznačení kruhu a která je pro mne momentálně nejsilnější ochrannou bylinkou.
Z těch klasických základních čarodějnických pomůcek je mou nejoblíbenější patrně hůlka, kterou jsem našla několik let nazpátek a jejíž příběh si můžete přečíst zde: http://silver-space.blog.cz/1611/hulka

77 questions - 4-6 otázka

5. března 2017 v 13:30 | K. |  77 čarodějnických otázek
4. Pracovali jste vždy s tímtéž božstvem?
Jelikož (snad) začínám pracovat s božstvy vlastními, kterým ještě domýšlím image a jméno, kterým je budu schopna zavolat (v každém případě to nebude jejich skutečné jméno; možná je také budu volat určitým způsobem - bohyni zpěvem, boha tancem), mohu odpovědět, že "ne, nepracovala jsem vždy s tímtéž božstvem."
Co se skutečných, někým jiným vytvořených božstev týče, jsou velice zajímavou a někdy až potřebnou inspirací pro tvorbu božstev zcela nových. Rovněž mytologické příběhy jsou velice poutavé. Ovšem jak jsem již uvedla při zodpovídání třetí otázky, nejsem z nějakého důvodu schopna pracovat s božstvy, které jsem si sama nevytvořila. Je to pro mne jako krádež zboží nebo výtvoru někoho jiného, aniž bych se zeptala, zda si ho mohu alespoň vypůjčit.

77 questions - 1-3 otázka

1. března 2017 v 13:08 | K. |  77 čarodějnických otázek
1. Používáte runy jako psaný jazyk?
Používám runy jako magické symboly, z nichž vytvářím sigily a různé runové znaky. V každém případě bych runy jako psaný jazyk byla schopna používat, přestože jimi nepíši zcela plyně (občas se mi plete P a W, jindy si nejsem jistá A a F, ale po osvěžení paměti to pak jde vždy samo a správně), neboť jsem jim vymyslela i háčky a čárky, kdy háček je ¨ nad písmenem (např. Ë) a čárka se značí vodorovnou čárkou nad písmenem (podobně jako v latinských učebnicích, kdy je takto označen přízvuk, popř. dlouhost samohlásky, např. ā).