Blog založen 11. července 2013

Když chceš něco udělat, udělej to hned!

Červenec 2016

77 čarodějnických otázek

29. července 2016 v 20:35 77 čarodějnických otázek
77 questions community witchy tag jsem poprvé objevila u Niiny Niskanen, https://www.youtube.com/watch?v=TPNIEBbB5ec, která pod videem odkazuje na TheLadygravedancer, která se 77 čarodějnickými otázkami začala. A protože jsem se zapojila do YouTube Pagan Challenge, řekla jsem si, že bych se mohla zapojit také do 77 čarodějnických otázek a to už proto, abych vás s nimi mohla seznámit a vy byste se třeba mohli také zapojit a zodpovědět si je.

Informace je třeba šířit, a tohle je další skvělý projekt.

Od března příštího roku se můžete těšit na přednastavené články právě na toto téma, pravděpodobně každé úterý a sobotu, neboť tyto dva dny jsou z nějakého důvodu mně nejoblíbenější dny v týdnu. ;-)

Amaterasu

21. července 2016 v 11:16 | překlad K. |  Božstva
All art ©2004-2013 by Thalia Took.

"Neboj se zazářit."

Al-Uzza

19. července 2016 v 16:11 | překlad K. |  Božstva
All art ©2004-2013 by Thalia Took.

"Září jako hvězda."

Aida-Wedo

16. července 2016 v 20:15 | překlad K. |  Božstva
All art ©2004-2013 by Thalia Took.

"Integrace vytváří integritu."

27. týden - Vzdušný drak

13. července 2016 v 17:55 Cesta keltským orákulem zvířat
Názvy: air dragon (anglicky), draig-athar [draig-a-ur] (irsky)
Význam karty: inspirace, vhled, vitalita
Totem (drak): dlouhověkost, bohatství, prosperita, nekonečno, moudrost, moc

Vychrtlý vlk a okřídlený drak
panovali nad údolím.

Setkání se vzdušným drakem se může podobat jasnému blesku v duši a intelektu - musí být spojeno s péčí a značnou úctou. Vzdušný drak přináší vhled a čistotu myšlenkám a představám. Je považován za symbol zjevení, protože je poslem boha Nebes.
Karta v obrácené poloze může znamenat, že vám hrozí, že se stanete sluhou nějaké myšlenky, organizované víry nebo dogmat. Kontakt s duchovními koncepty a enenrgiemi může někdy podněcovat rozum k nadutosti a halucinacím. Je nutné si neustále uvědomovat každodenní realitu ve světě vztahů a v praktickém životě.

Mudra Garuda

11. července 2016 v 16:17 | překlad K. |  Mudry

Postup:
Na hruď položíme nejprve pravou ruku, na ni ruku levou. Prsty jsou natažené a do široka roztažené. Palce obou rukou zaklíníme do sebe a ruce odtáhneme od hrudníku. Během vykonávání této mudry je doporučováno důkladně, klidně dýchat.

Použití:
Je jednou z muder vhodných ve stavech vyčerpání. Má silně energetizující vliv na celé tělo, a přitom harmonizuje energie pravé i levé strany těla. Je účinná při zmírňování změny nálady. Je doporučováno používat ji při onemocnění kardiovaskulárního systému, protože podporuje činnost oběhového systému.


Mudra šíp Vajra

11. července 2016 v 8:26 | překlad K. |  Mudry

Postup:
Palce obou rukou jsou spojeny bokem a přiléhají k ukazováčkům, které jsou rovné a spojené. Zbylé prsty jsou navzájem propletené a dotýkají se hřbetu ruky.

Použití:
Mudra je vhodná pro lidi, trpící cévními poruchami, hypertenzí a srdečním selháním. Vykonávání mudry je zaměřeno na léčení energetických kanálů a jejich nasměrování k normalizaci a nápravě cévních nepořádků a nemocí.


Mudra štít Šambhaly

8. července 2016 v 19:57 | překlad K. |  Mudry

Postup:
Dlaň levé ruky je narovnaná a pevně přitisknutá ke hřbetní straně ruky pravé, sevřené v pěst. Palec levé ruky se dotýká základny ukazováčku pravé ruky.

Použití:
Pokrývá zaštítění a ochranu našeho života a zdraví před nepříznivými účinky cizích energií a síly. Nejsme-li chráněni vlastní spiritualitou, mohou být následky vážné a fatální.


Mudra flétna Maitreya

8. července 2016 v 7:48 | překlad K. |  Mudry

Postup:
Palce obou rukou jsou spojeny polštářky. Ukazováček levé ruky leží u podstavy ukazováčku pravé ruky, který se nachází nad prostředníčkem, prsteníčkem a malíčkem levé ruky. Prsteníček levé ruky leží pod prostředníčkem a prsteníčkem pravé ruky. Malíček pravé ruky se nachází na horní straně prostředníčku levé ruky.

Použití:
Vykonávání této mudry se doporučuje v dopoledních hodinách. Pomáhá ode všech plicních nemocí a nachlazení, a pomáhá také pokud nás doprovázejí pocity zármutku a stesku.


Mudra stoupající lotos

7. července 2016 v 17:38 | překlad K. |  Mudry

Postup:
Palce obou rukou jsou spojeny. Ukazováčky a prostředníčky jsou narovnané a spojené polštářky. Prsteníčky a malíčky navzájem propleteme tak, že leží u základny prostředníčků.

Použití:
Pomáhá od zánětlivých stavů ženských reprodukčních orgánů a od onemocnění orgánů - žaludek, střeva, děloha, žlučník. Při pravidelném používání pomáhá odstranit onemocnění pohlavních orgánů.


Mudra Manipura

6. července 2016 v 19:41 | překlad K. |  Mudry

Postup:
Malíček, prsteníček a prostředníček pravé ruky lehce ohneme. Ukazováček narovnáme, jako bychom jím chtěli ukázat směr. Palec se dotýká boku prostředníčku blízko nehtu.

Použití:
Mudra může být použita při neurotických poruchách a při strese, přičemž na jeho příčinách nezáleží - provádění mudry přinese úlevu, uklidnění a stabilizuje napětí. Zlepšuje také trávicí trakt, snižuje například bolesti břicha a poskytuje blokádu solar plexu. Reguluje činnost slinivky břišní, která produkuje inzulín a trávicí enzymy.


Zlé víly Midsummeru

2. července 2016 v 23:24 | překlad K.
Litha neboli Midsummer, letní slunovrat, čas ohňů, pelyňku, kouzelných a mýtických bytostí, noci a dny neplechy a lásky. Závoj je tenký. Keltové, Seveřané a Slované věřili, že v roce jsou tři ,noci duchů', kdy je magie divoká a nekontrolovatelná a Jinosvět je blízko našemu světu. Prvním takovým dnem byl Halloween, druhým První máj a třetím předvečer Midsummeru. Ve vzduchu jsou v tu dobu veškeré druhy kouzel a o duchy a víly není nouze. Zde jsou zmíněny někteří z těchto ne dobrých víl, ale podvodníků a temných duchů.

Will-o'-the-wisp, Bludička, foolish fire
Bludička, ve starověké latině ,oheň bláznů', je atmosferický duch-světlo, a poutníci a cestovatelé ji vídali v noci při svých cestách zvláště přes bažiny, močály a rašeliniště. Podobá se blikající lampě a říká se, že pokud se k ní přiblížíte, ustupuje a láká poutníky z bezpečných cest. V anglickém folklóru je tento fenomén znám pod rozličnými názvy včetně jack-o'-lantern, mnichova lucerna (friar's lantern), hinkypunk a hobby lantern, a záznamy o něm pocházejí jak z anglické lidové víry, tak i z velké části Evropy.

Mudra Muladhara

1. července 2016 v 20:25 | překlad K. |  Mudry

Postup:
Ohneme palec a ostatní prsty lehce sevřeme v pěst tak, aby palec zůstal schovaný pod ohnutými prsty.

Použití:
Mudru je možno použít při různých druzích onemocnění střev, ledvin, prostaty a konečníku. Také zlepšuje sekreci hormonů nadledvinek - adrenalin (epinefrin) a noradrenalin (norepinefrin) -, jejichž normální hladina v krvi je nezbytnou podmínkou pro blaho našeho těla. Vykonávání této mudry posiluje dolní části páteře, což dodává pocit stability a pomáhá zbavit se strachu.


Mudra svatyně draka

1. července 2016 v 7:46 | překlad K. |  Mudry

Postup:
Prostředníčky obou rukou ohněte a přitlačte k sobě uvnitř dlaní. Zbylé prsty pravé i levé ruky narovnejte a spojte. Ukazováček a prsteníček jsou přitom navzájem spojeny přes skrčené prostředníčky. Ukazováček a prsteníček symbolizují dech svatyně, palce tvoří hlavu draka a malíčky vytvářejí drakův ocas.

Použití:
Ischemická choroba srdce, nepříjemné pocity v blízkosti srdce a srdeční arytmie. Tato mudra posiluje koncentraci energií a mysli, a pomáhá dosáhnout vnitřního klidu.