Blog založen 11. července 2013

Když chceš něco udělat, udělej to hned!

Prosinec 2015

Invokace (a odvolávání) živlů, část 2. - Chanty

21. prosince 2015 v 12:21 Na Cestě
Další možností jak vyvolat živly je prostřednictvím zpěvu - chantů. Hodně jich je dostupných na YouTube, odkud také čerpám. Pro mě je to asi nejlepší možný způsob, protože kdybych si měla vybrat způsob komunikace (neměla-li bych mluvit), byl by to zpěv (nebo básně). Rým v sobě má tu rytmickou moc, kterou mu nikdo nevezme... Ledaže ho přepíše. :-)

Živlový chant


Zem, i Vzduch, i Oheň, i Voda
Zem, i Vzduch, i Oheň, i Voda
Zem, i Vzduch, i Oheň, i Voda
Zem, i Vzduch, i Oheň, i Voda

Středem kruhu jsem,
do všech směrů se skláním.
Matkou je mi Zem,
dá mi své požehnání.

Ke hvězdám stoupá kruh,
otáčí se a nepřestává.

Invokace (a odvolávání) živlů, část 1. - Různé formule

19. prosince 2015 v 15:17 | K. |  Na Cestě
Čerpám z knih, které mám k dispozici, a z internetových stránek (které se ale většinou v textu shodují, protože jeden autor text napsal, a 40 dalších ho okopírovalo bez zdroje...)

Většina čarodějů asi ví, že po tvorbě či při tvorbě kruhu (každý to má jinak) se invokují (vyvolávají) živly. Není to pravidlem, myslím, že každý si rituály a vzdání holdů a díků bohům apod. uspořádá podle vlastního svědomí a přesvědčení. I já jsem poslední dobou přemýšlela o aktivním provádění čarodějnictví, jelikož aktivně - dá se říct - zatím nepraktikuji. Občas jsem provedla nějaký rituál, ale většinou mi to moc nesedělo. Přemýšlela jsem také o reprezentaci boha a bohyně na oltáři. Ale to je jiné téma...

Následují různé invokace živlů z různých zdrojů: