Blog založen 11. července 2013

Když chceš něco udělat, udělej to hned!

Květen 2015

Živel: Vzduch (Scott Cunningham)

24. května 2015 v 16:00 Korespondence
Energie: mužská, aktivní
Aspekty: život, víra

Znamení/Souhvězdí: blíženci, váhy, vodnář
Zvíře: orel, jestřáb, ptactvo obecně

Kámen: topaz
Kov: měď, cín
Barva: žlutá

Frankfurter grüne Soße

9. května 2015 v 16:52 | K. |  Recepty a suroviny
24. dubna až 1. května jsem strávila v Německu na výměnném pobytu, což se podepsalo jak na mé váze, jelikož se jednalo o školní výměnu (Schüleraustausch) s názvem "Zdravý životní styl" (zdravé jídlo + sport = vražedná kombinace), tak i na mém smýšlení o tom, že umím dobře anglicky, protože tomu tak není. V každém případě německy bych se nedomluvila VŮBEC!
Ale i když byl ten týden docela dost náročný na stravování a naopak úplně poklidný na spánek (v mém případě, protože já chodila spát i v 7 večer, kdežto někteří šli spát ve 3 ráno a byli za to rádi, protože se většinou vstávalo v 6:00-7:00) a vlastně jsem z té konkrétní části Německa sama nic moc zajímavého neviděla, kromě tedy toho, co jsme měli na programu, protože vše bylo psáno německy a ačkoliv mám němčinu jako druhý jazyk, rozuměla jsem základním slovíčkům, takže jsem se ani nikam do obchodu sama nepodívala, ani žádný obchod zaměřený na esoteriku jsem nenašla, což mě mrzí nejvíc...
Zkrátka asi jediné, co jsem si odtamtud dovezla, a to jsem ho vlastně dohledávala doma na internetu, je recept na Frankfurter grüne Soße, čili Frankfurtskou zelenou omáčku, kterou prý miloval i J. W. von Goethe.

Římské svátky a oslavy

9. května 2015 v 14:38 Mytologie
LEDEN
11. ledna, Carmentalie: Římská výroční slavnost bohyně věštby a porodu Carmenty (Caménea, Carmentis). Bohyně byla zodpovědna za cestu novorozence na světlo světa.
15. ledna, Carmentalie: viz 11. ledna
24.-26. ledna, Sementivae: Římský svátek na počest bohyně Tellus (spojována s plodivou silou země a obilím, také se smrtí), obdoby řecké Gaie. Římané ji jako lidské oběti nabízeli nepřátelské vojáky, a jejím jménem je proklínali.

ÚNOR
15. února, Lupercalie: Oslavy boha Fauna (ochránce stád před vlky), při nichž kněží na počest boha mimojiné mrskali účastníky oslav. To mělo vymrskaným přinést štěstí a pohodu.
17. února, Quirinálie: Římský svátek zasvěcený Quirinovi, Jovovi a Martovi (obdoba řeckého Área) - ochranitelé Říma.
23. února, Terminalie: Svátek na počest Termina, boha hraničních označení. Během oslav se kamenná hraniční znamení ve městě natírala obětní krví a poté byly znamení ukládány na záhony květin. Toto konání mělo dát kamenům nový život a podpořit ochranu římské říše.
27. února, Equirie: Slavnosti boha války Marta (1. pád - Mars; obdoba řeckého Área). Pořádány závody koňských spřežení. Po závodech se obětovalo Martovi.

Živel: Oheň (Scott Cunningham)

4. května 2015 v 16:10 Korespondence
Energie: mužská, aktivní
Aspekty: světlo, naděje

Znamení/Souhvězdí: beran, lev, střelec
Zvíře: lev, drak

Kámen: ohnivý opál
Kov: zlato, železo
Barva: červená

Echó

1. května 2015 v 12:23 | K. |  Božstva
Echó patří do řecké mytologie a podle Ovidia byla horskou nymfou (oreádou), která se utrápila nenaplněnou láskou ke krásnému mladému Narkissovi (Narcisovi), který ale miloval jen sám sebe. Později byl bohy potrestán. Zamiloval se do vlastní podoby na vodní hladině, na který často a rád hleděl i celé dny. Marnou láskou k vlastnímu odrazu se utrápil i on a byl proměněn ve žlutý narcis.
Ve slovanské mytologii je ztotožňována s bohyní Ozvěnou.