Blog založen 11. července 2013

Když chceš něco udělat, udělej to hned!

Duben 2015

Kassandra

29. dubna 2015 v 11:11 Božstva
Kassandra je v řecké mytologii dcerou trójského krále Priama (byl zabit na konci trojské války poté, co byl svědkem zavraždění všech svých synů a i nejstaršího-nástupce trůnu Hektora) a jeho žena Hékaby.


Živel: Země (Scott Cunningham)

25. dubna 2015 v 15:51 Korespondence
Energie: ženská, pasivní
Aspekty: zákon, porozumění

Znamení/Souhvězdí: býk, panna, kozoroh
Zvíře: skot, bizon, jelen

Kámen: křišťál, sůl
Kov: železo
Barva: zelená

Nicolas Flamel

17. dubna 2015 v 10:24 | K. |  Osobnosti
Narodil se v Paříži 28. září 1330. "Zemřel" 22. března 1418 taktéž v Paříži. Za života zastával mnoho profesí, ale nejznámější je dnes jako alchymista, který údajně vyrobil Kámen mudrců.

Zjevení anděla

Jedné noci se Flamelovi ve snu zjevil anděl, který mu ukázal knihu v kovové vazbě. Na sedmé straně měl být neustále se měnící text psaný podivným písmem. Pravděpodobně roku 1357 Flamel skutečně knihu koupil. Na přední straně měl být nápis "Žid Abraham, kněz, levita, astrolog a filosof pro národ židovský, jenž byl z Božího dopuštění rozprášen mezi Galy, pozdrav".
Flamel strávil překladem knihy dlouhá léta. Měla pouze 21 stran. Na sedmé straně bylo skutečně měnící se písmo, které zajímalo Flamela nejvíce.
Roku 1368 se oženil s Perenellou (údajně byla starší než Flamel, snad o 10 let), která mu v mnohých alchymistických kouscích asistovala.

Korespondence k sabatům - Beltaine

15. dubna 2015 v 17:53 | překlad K.

Beltaine (30. 04. - 01. 05.)

Další jména: Beltine, Beltain, May Day, Walpurgisnacht / Walpurgis Eve (Valpuržina noc), 1. máj, Májová noc (May Eve), Rudemas, Keltské léto, Floralia, Velký obřad, Giamonios, Bhealltainn

Symboly: vejce, květiny, kalich, májka, máselnice? (butterchurn), věnec z kvítí, májové košíky, křižovatky

Barvy: červená, zelená, bílá, sytě žlutá

Božstva: manželství nebo sexuální spojení božstev, veškeré Bohyně Matky

Činnosti: stavění májky, velký obřad (The Great Rite), sbírání květin

Tabu: ---

Zvířata: kozy, králíci, včely

Kameny: safír, krevel (hematit)

Živel: Voda (Scott Cunningham)

6. dubna 2015 v 14:49 Korespondence
Energie: ženská, pasivní
Aspekty: láska, štědnost

Znamení/Souhvězdí: ryby, rak, štír
Zvíře: delfín, ryba, tuleň, želva, mořští tvorové

Kámen: akvamarín
Kov: rtuť (živé stříbro)
Barva: modrá

Reportáž: 03. 04. 2015, "I ty zimo!"

4. dubna 2015 v 16:56 Na Cestě
Poslední dobou chodím opravdu málokdy ven. Věnuji se studiju (přestože ve škole nemám nijak valný prospěch, ono - já se také nevěnuji studiu do školy, ale spíše snům, magii, mytologii a bylinám, poslední dobou i povinné četbě, což se nedá v ekonomice uplatnit!), což zahrnuje spoustu času stráveného na počítači, přes který vyhledávám a vypisuji poznatky, shlížím anglická videa atp. Ale včera jsem si řekla, že už to tak dál nejde. Od sezení u počítače mě už bolí záda a nedá se to vydržet. Tak jsem vydala ven, taky proto, že jsem si chtěla nasbírat trochu sněhu do láhve, kterou jsem pak nechala přes noc stát na světle Luny.
Pořídila jsem pár fotek, které se k jaru výborně hodí! Je třeba ukázat ostatním, že 21. března a dál neznamená, že už nenapadne sníh. Počasí naprosto blázní!

Když nasněží, pak taje...